Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Czym zajmuje się maszynista?

Głównym zadaniem maszynisty jest dowożenie pasażerów do stacji docelowej, zgodnie z obowiązującymi zasadami, warunkami i rozkładem jazdy.

Maszynista jest też odpowiedzialny, podobnie jak kierowca, m.in. za widoczność – stan szyb przednich i reflektorów oraz za także za ogrzewanie lub chłodzenie przestrzeni pociągu.

Możesz zostać maszynistą, jeśli:

  • masz ukończone 20 lat,
  • uzyskałeś wykształcenie - minimum zawodowe,
  • nie byłeś karany;
  • masz bardzo dobrą kondycję zdrowotną, psychiczną i fizyczną (w końcu odpowiadasz za bezpieczeństwo tysięcy pasażerów). Szczególnie ważny jest bardzo dobry wzrok.

Pamiętaj!
Zawód nazywa się co prawda „maszynista”, mogą go jednak równie dobrze wykonywać kobiety – ich liczba w naszych szeregach systematycznie rośnie!

 

 

Aby zapisać się na kurs maszynisty, napisz na adres: [email protected]

 

Jak zostać maszynistą w POLREGIO

Szczegółowa procedura uzyskania świadectwa maszynisty jest dostępna pod poniższym linkiem:

Procedura wydawania świadectwa maszynisty w POLREGIO S.A.pdf

Odpowiedz na aktualne ogłoszenie lub skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected] – pomożemy Tobie przejść przez wymagane prawem procedury.

Jeśli nie masz jeszcze licencji maszynisty, konieczne będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego o spełnianiu wymagań zdrowotnych, fizycznych i psychicznych na licencję maszynisty i przejście szkolenia zakończonego egzaminem. 

Jeśli masz już licencję, zostaniesz skierowany na szkolenie w celu uzyskania świadectwa maszynisty, które jest niezbędne do samodzielnego prowadzenia pociągów. W trakcie szkolenia, które trwa ok. 14 miesięcy jesteś już (lub nadal) naszym pracownikiem i otrzymujesz wynagrodzenie.