Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Opolskie
POLREGIO pobiło rekord przejazdu!!!

  • Rekord pobity

    Rekord pobity

 

11 maja br. w trasę do Wrocławia wyruszył „Opolski ekspres dęty” z orkiestrą na pokładzie, którą dyryguje Przemysław Ślusarczyk, pomysłodawca wyprawy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Jak co roku przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa opolskiego, tym bardziej, że tegoroczny przejazd miał w zamiarze pobicie rekordu przejazdu na trasie Opole Główne – Wrocław Główny. Poprzedni rekord na tym odcinku został ustanowiony w 1937 roku przez pociąg pod nazwą „Latający Ślązak” kursujący z Bytomia do Berlina i wynosił 39 minut.

Plan zakładał przejazd pociągu nadzwyczajnego, który uruchamiała Spółka „Przewozy Regionalne” przy współorganizacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego w czasie 38 minut. Niestety pierwsze podejście nie powiodło się. Jednak za drugim razem, w drodze powrotnej wynik przejazdu pociągu został pobity i to w rekordowym czasie 36 minut.  

Skład zestawiony był z dwóch jednostek typu IMPULS, które zostały przekazane Oddziałowi Opolskiemu Spółki „Przewozy Regionalne” przez Województwo Opolskie w ubiegłym roku i noszą nazwy Filharmonia Opolska i Teatr im. Jana Kochanowskiego. Impreza wpisała się w obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Należy zaznaczyć, że tabor, którym bity był rekord w 85% dofinansowany był właśnie ze środków pochodzących z funduszy europejskich.

Ogromne zasługi przypadają również maszynistom z Oddziału Opolskiego POLREGIO, którzy w tak doskonałym czasie bezpiecznie poprowadzili pociąg po trasie.


Zobacz wszystkie artykuły